Najlepsze kosze na śmieci

Kosze na śmieci stały się niezbędnym wyposażeniem nie tylko naszych mieszkań, ale również miejsc pracy czy przestrzeni publicznej. Znaczenie posiada design kosza oraz praktyczny wymiar jego użytkowania. Tylko wtedy sortowanie odpadów jest wykonalne, kiedy można to zrobić szybko i wygodnie. Sprawdźmy, które kosze na śmieci były najpopularniejsze w kwietniu 2015 roku wśród użytkowników popularnej porównywarki cen. Być może któryś z nich przypadnie nam do gustu.

 

Pierwsze miejsce: Kosz do segregacji Curver Trio

Jest to bardzo funkcjonalny kosz, który składa się z 3 pojemników wyjmowanych, dzięki czemu można je opróżniać w prosty sposób. W internecie dostępny jest przeciętnie za 149 000 zł. Poszczególne komory mają pojemności 17 l + 17 l + 6 l. Korzystanie z kosza ułatwia pedał, zamontowany przy podstawie kosza. Produkowany jest w tonacji ciemno-szarej, natomiast kolory pojemników odpowiadają standardowym kolorom do segregacji odpadów.

ulica ladna koze

Drugie miejsce: Wysuwany Kosz do segregacji odpadów B50/3/1

Jest to kosz do zamontowania wewnątrz szafki. Średnia cena w sklepach online wynosi 257 złó. Łączna pojemność wynosi 30 litrów. Jest to zestaw 3 wiaderek, co pozwala na efektywne i wygodne sortowanie odpadów. Jego mechanizm jest bardziej zaawansowany niż w poprzednim koszu, ponieważ po uchyleniu drzwiczek szafki, kosze wysuwają się automatycznie. Pojemniki posiadają różne pojemności 6l+9l+15l.

 

Trzecie miejsce: Kosz do segregacji odpadów Ecobin firmy Meliconi

Ten kosz jest godny uwagi ze względu na swoją stylistykę. Jest to połączenie włoskiego zamiłowania do desingu oraz funkcjonalności. Zbudowany jest z dwóch pojemników, co pozwala na prowadzenie podstawowej segregacji odpadów. W jednym pojemniku składujemy odpady mieszane, a w drugim surowce wtórne: papier, szkło, plastik. Każdy posiada pojemność 25 litrów. Kosz Ecobin charakteryzuje się prostokątnym kształtem, dzięki czemu doskonale wpasowuje się do szafek kuchennych. W przypadku popsucia się jakiejś części, nie ma problemu z ich dokupieniem.

 

Czwarte miejsce: Pojemnik na odpady MGB 120 SL firmy ESE

Pojemnik MGB 120 SL jest produktem uznanej marki niemieckiej. Przeznaczony jest do użytku wewnątrz pomieszczeń gospodarczych jak również doskonale spisuje się przy wykorzystaniu zewnętrznym i do takich warunków jest przystosowany. Wykonany jest z tworzywa o wysokiej jakości, co potwierdza certyfikat RAL-GZ 951/1 oraz zgodność z normami europejskimi. Załadunek odbywa się przez podnoszenie górnej klapy, która jest wygodna. Kosz posiada rozmiary standardowe i jest kompatybilny ze śmieciarkami, co ma istotne znaczenie dla zautomatyzowania procesu jego opróżniania.

kolorowe wiaderka dom

Piąte miejsce: Pojemnik na zużyte baterie Batrecycle KAZ0003

Pojemniki na elektrośmieci jakimi są baterie, muszą spełniać dodatkowe wymagania. Kosz Batrecycle jest wykonany z polipropylenu typu ABS i PP, który posiada właściwości wysokiej odporności chemicznej. Jego pojemność w porównaniu z poprzednimi koszami na śmieci jest dużo mniejsza i wynosi 1,85 litra. Elektrośmieci stanowią mniejszą część pozostałych frakcji odpadów.

Iwona Dzieczkowiec

Add your Biographical Info and they will appear here.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *