Główne kategorie pojemników na odpady

Wydawałoby się, że temat pojemników na odpady jest mało ciekawy i nieskomplikowany. Jest to błędne podejście do kwestii, ponieważ przy ich produkcji stosuje się nowoczesne technologie, pomysłowe rozwiązania oraz ciekawy desing. Nie wszystkie pojemniki są bardzo typowe i mało estetyczne. Niektóre muszą spełniać wyśrubowane normy. Wszystkie muszą być funkcjonalne i przystosowane do maszynowego rozładunku, jeśli chcą liczyć się z zainteresowaniem odbiorców. Dowiedz się, to co najstotniejsze w temacie pojemników na odpady.

1. Pojemność 60 i 80 litrów

Pojemniki o takiej pojemności są najczęściej wykonane z tworzywa sztucznego. Ze względu na ich wykorzystanie zewnętrzne muszą być odporne na warunki pogodowe, zmienną temperaturę, wysokie nasłonecznienie, promienie UV itp. Mogą służyć do składowania odpadów uniwersalnych albo do zbiórki selektwnej. Wtedy posiadają stosowne kolory lub naklejki informujące o tym jaki rodzaj odpadów do nich wrzucać. Pomimo stosunkowo niedużych rozmiarów często są wyposażone w koła, co podnosi komfort ich użytkowania.

konenery ladne 4

2. Pojemność 120l

Takie pojemniki można często spotkać na posiadłościach przy domkach jednorodzinnych itp. Są wystarczająco pojemne i zmieszczą się na każdej nawet małej posesji. Ich kolorystyka zależy od tego czy segregujemy odpady. Wykorzystuje się na zewnętrz, więc tworzywo, z którego są wykonane, jest odporne i wytrzymałe. Ergonomię użytkowania podnosi system jezdny, który sprawdza się zwłaszcza przy pełnym załadunku. Kupując pojemniki 120 litrów zwróćmy uwagę czy są kompatybilne ze śmieciarkami. Warto zainteresować się pojemnikami wyprodukowanymi przez polskie firmy.

3. Pojemność 240l

Posiadają podobną charakterystykę jak pojemniki o pojemnośći 120 litrów. Można w nich gromadzić odpady komunalne zmieszane jak również prowadzić zbiórkę selektywną. Są za duże do posiadłości jednorodzinnych, natomiast przydają się punktach gastronomicznych, dużych sklepach czy firmach. Mogą posiadać klapę zamykaną na klucz, jeśli chcemy zabezpieczyć kosz przed nieupoważnionymi osobami.

4. Pojemność 360 l

Takie pojemniki muszą spełnić wysokie parametry jakościowe ze względu na obciążenia jakim podlegają przy pełnym załadunku. Najczęściej są wykonane z odpornego polietylenu odpornego na uszkodzenia mechanczne oraz substancje chemiczne. Klapa zamykająca posiada duże rozmiary, co zwiększa jej ciężar. Dodatkowy otwór umożliwi składawanie drobniejszych odpadów, co wpływa na wygodę użytkowania. Pojemniki 360 litrów wyposażone są w wytrzymałe koła, często pneumatyczne.

5. Pojemność 660l i 770l

Tego typu pojemniki mają szerokie zastosowanie w zakładach produkcyjnych. Charakteryzują się specjalną budowę, żeby mogły spełniać swoją rolę. Podstawą są znormalizowane uchwyty, tak żeby śmieciarka mogła automatycznie rozładowac pojemnik. Bezpieczeństwo użytkowania uzyskane jest dzięki blokadom kół, dzięki czemu kosz nie może się przemieszczać bez udziału człowieka. System jezdny stanowią cztery koła.

kontenery ulica

6. Pojemność 1100l

Są to bardzo duże kontenery. Ich podstawowym materiałem budulcowym jest polietylen lub stal, najlepiej ocynkowana ogniowo. Wykorzystanie takich materiałów pozwala na wiele lat bezawaryjnego użytkowania.

Iwona Dzieczkowiec

Add your Biographical Info and they will appear here.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *