Najlepsze pojemniki na odpady

Pojemniki na odpady to szeroka i zróżnicowana gama produktów. Które pojemniki są najczęściej kupowane? Do jakich firm najlepiej wysłać zapytanie ofertowe albo złożyć duże zamówienie? Sprawdźmy, co wynika z rankingu sprzedaży sklepów internetowych opublikowanego przez jedną z porównywarek w kwietniu 2015.

Zobaczmy, które pojemniki na odpady znajdują się w top 5. W rankingu znalazło się 20 różnych pojemników. Informacje dotyczą zakupów w sieci.

 

Pierwsze miejsce – Webber 2-kołowy pojemnik – 240 litrów

Średnio kosztuje od 200 zł. Jego ładowność wynosi 96 kg. Wyposażony jest w dwukołowy masywny system, który doskonale sprawdza się przy przesuwaniu kontenera, nawet jeśli jest załadowany do pełna. Pojemnik posiada standardowe rozwiązani, które umożliwiają rozładunek maszynowy i są kompatybilne z typowymi śmieciarkami (wyposażenie w listwę grzebieniową). Pojemniki Webber doskonale sprawdzają się w zastosowaniu zewnętrznym. Są obojętne na działanie skrajnych temperatur, chemikaliów czy promieniowania UV.

kosz ulica zielony

Drugie miejsce – Pojemnik na odpady 240 l  Contenur

Można go kupić za 165 zł w niektórych sklepach interentowych. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną, co gwarantuje bezawaryjne użytkowanie. Wykonany jest z polietylenu o dużej gęstości. Dostępny jest w kolorach charakterystycznych dla selektwnej zbiórki odpadów. Producent zapewnia, że kolory szybko nie zbledną. Pojemnik posiada 2 koła, co usprawnia jego toczenie. Dodatkowym atutem jest to, że w obudowie znajduje się system odprowadzający ciecze.

 

Trzecie miejsce – Pojemnik na odpady MGB 240 SL firmy ESE

Średnia cena tego pojemnika to 175 zł. Pojemność wynosi 240 litrów. Pojemnik jest dostępny w kolorach do segregacji. Jego konstrukcja jest również bardzo ergonomiczna. Mianowicie rączka do podnoszenia klapy jest zaprojektowana, w taki sposób, że łatwo się ją podnosi. Pojemniki z serii SL zostały wykonane z tworzywa HDPE, które jest odporne na mróz, kwasy czy promieniowane UV.

 

Czwarte miejsce – Uliczny kosz na śmieci Artur 35L

Jest to bardzo estetycznie i funkcjonalnie wykonany pojemnik. Można go kupić w cenie 345 zł. Zwraca uwagę przemyślany projekt według, którego został wykonany. Śmieci zabezpieczone są przed wiatrem za pomocą solidnego daszka. Jednocześnie nie ma problemu z jego opróżnianiem, ponieważ w zestawie jest specjalny klucz, za pomocą którego obraca się w pionie cały pojemnik w ten sposób go rozładowując. Zbudowany z ocykowanej blachy. Malowanie proszkowe zabezpiecza ją przed niszczeniem. Możliwe jest zamontowanie popielnicy.

kosz betonowy

Piąte miejsce – Webber 2-kołowy pojemnik 120 l

Posiada ładną stylistykę i wybarwienia. Jego projekt to połączenie ergonomii, trwałości i estetyki. Służy do załadunku górnego. Uchwyt do podnoszenia klapy jest wygodny i funkcjonalny. Zaletą są również mocne gumowe koła osadzone na solidnej osi. Pojemnik jest wykonany z normami DIN 30700 / EN 840 i zastosowano w nim standardowe rozwiązania, dzięki czemu może być rozładowany przez typowe maszyny. Ładowność określona jest na 48 kg.

Iwona Dzieczkowiec

Add your Biographical Info and they will appear here.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *