Rodzaje koszów na śmieci

Kosze na śmieci to pojemniki przeznaczone do użytku zewnętrznego i wewnętrznego. Miejsce ich zastosowania wpływa na to w jaki sposób i z jakiego materiału będą wykonane. W przypadku koszy przeznaczonych do biura czy pokoju dziecięcego z pewnością ważny będzie design i estetyczne wykonanie. Kosze do użytku zewnętrznego muszą z kolei być wykonane z wytrzymałych materiałów oraz odpornych na szkodliwy wpływ czynników atmosferycznych.

 

Kosze plastikowe

kosze 4 kolory ogrod

Mają bardzo szerokie zastosowanie. Doskonale spisują się w domu, jak również w miejscach publicznych. Są niezbędnym wyposażniem, jeśli chcemy mieszkać w zadbanych i czystych mieszkaniach. Niezależnie od ich wykorzystania kosze mogą mieć wiele dodaktowych użytecznych funkcjonalności. Zwłaszcza te używane na zewnątrz powinny być przystosowane do łatwego opróżniania. Muszą też być wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów, które muszą być odporne na działanie czynników pogodowych. Kosze powinny być też odporne na akty wandalizmu.

 

Kosze metalowe

Spisują się idealnie w zastosowaniu na zewnątrz. Ich główną zaletąr jest to, że są bairdzo wytrzymałe. Często producenci wprowadzają do nich dodatkowe funkcjonalności takie możliwośc domontowania koszopopielnicy albo daszek nad otworem, dzięki czemu wiatr nie wywiewa śmieci z pojemnika. Kosze metalowe mogą być również bardzo kolorowe. Malowanie proszkowe z kolei zabezpiecza je przed przedwczesnym korodowaniem.

 

Kosze bezdotykowe

Są przeznaczone do takich pomieszczeń, w których bardzo ważna jest sterylność oraz maksymalne wyeliminowanie styczności z potencjalnymi bakteriami i zanieczyszczeniami. Idealnie nadają się do laboratoriów, przychodni lekarskich, aptek, szpitali itp. Dzięki wyposażeniu je w specjalne funkcjonalności zminimalizowany jest kontakt z niepożądanymi substancjami. Są to na przykład sensory wbudowane w kosz. Powodują one, że pokrywa kosza otwiera się samoczynnie jeśli w polu działania wykryje obiekt. Zamyka się także bez udziału człowieka. Pokrywa jest też bardzo szczelna. Kosz bezdotykowy zbudowany jest z materiałów, które są odporne działanie substancji dezynfekujących. Wnętrze musi mieć maksymalnie gładką powierzchnię, żeby czyszczenie i sterylizacja kosza przebiegała w łatwy sposób.

kosz 3komorowy

Kosze dla dzieci

Kosz na śmieci powinien znajdować się również w pokoju dziecięcym. Dzięki temu dziecko będzie od początku uczyło się samodzielnie dbać o porządek. Jest to tym łatwiejsze, że kosze przeznaczone dla dzieci są wspaniale zaprojektowane. Ich wygląd jest bardzo atrakcyjny. Obudowa jest bogata w kolory, ozdobiona postaciami z bajek,z rysunkami. Pokrywa z kolei przypomina swoim kształtem np. wesołego lwa, świnkę albo krówkę. Kolorystyka jest tak zróżnicowana, że bez trudu można znaleźć kosz, który będzie dopasowany do wystroju wnętrza. Ze względu na bajkowy desing takie kosze doskonale nadają się do placówek edukacyjnych, poradni dziecięcych, gabinetów lekarskich czy dentystycznych, w których ważne jest, żeby stworzyć atmosferę przyjazną dziecku.

Iwona Dzieczkowiec

Add your Biographical Info and they will appear here.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *